Przygotowanie menu na wieczór panieński

2014-10-17 15:12

Każdy zgodzi się, że jedzenie i picie są jednym z najważniejszych elementów wieczoru panieńskiego. Imprezę z pewnością rozpoczniecie w domu Panny Młodej, świadkowej bądź w wynajętym apartamencie – co ostatnimi czasy jest szczególnie modne. Dlatego też nie może zabraknąć smakowitego menu oraz ciekawych drinków!

Zacznijmy może od kwestii alkoholu. Lepiej wybrać jeden rodzaj trunku. Chyba każdy kiedyś doświadczył nieprzyjemności związane z mieszaniem różnych rodzajów napoi wyskokowych. A wieczór panieński jest imprezą, którą wypadałoby zapamiętać, no… przynajmniej jeśli mowa o pannie młodej. Odradzamy również picie czystej wódki w formie popularnych „shoot’ów”. W taki sposób możecie zbyt szybko upić się i z przygotowanych atrakcji oraz niespodzianek będą nici. Zdecydowanie lepiej na tej wyjątkowy wieczór wybrać drinki. Smaczne napoje możecie przygotować same, albo możecie wynająć barmana, który podczas domówki będzie serwował Wam przeróżne drinki.

Teraz przejdziemy do menu właściwego. Każda z uczestniczek imprezy na pewno będzie oczekiwać czegoś smacznego. Z resztą to zrozumiałe, alkohol pobudza apetyt! A podczas takiej imprezy jak wieczór panieński nie warto się ograniczać. Radzimy jednak zrezygnować z ciężkostrawnych i mocno sycących potraw, no chyba, że w niedużych ilościach! Przecież zamierzacie iść na imprezę, a nie pokładać się z przejedzenia! Przed imprezą najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju sałatki oraz różne przekąski. Możecie być bardziej kreatywne i na przykład zamiast zwykłych chipsów przygotować meksykańskie tacos! Na takie okazje świetnie również nadają się małe paróweczki w cieście francuskim. Potrawa szybka i prosta do zrobienia, a jednocześnie nie obciążająca zbytnio żołądka.

Nie można również zapomnieć o deserach oraz torcie, który koniecznie musi być utrzymany w humorystycznej stylistyce, chociażby takiej jak na poniższym zdjęciu. Podobnie można zrobić ciasteczka w różnych kształtach i rozmiarach, na przykład w kształcie koronkowych majtek, bądź biustonosza. Na pewno wywoła to szczery uśmiech na twarzy Panny Młodej! Musimy przyznać, że tego rodzaju desery cieszą się naprawdę dużą popularnością.