Przebrania i tematyka wieczorów panieńskich

2014-10-17 15:13

Mężczyźni mają swoją imprezę kawalerską, a kobiety wieczór panieński. Jest to impreza organizowana przez świadkową lub najbliższe przyjaciółki panny młodej z okazji jej ostatniej nocy w tak zwanym panieńskim stanie. Impreza musi być zorganizowana w taki sposób, aby została zapamiętana na długie lata. Sam pomysł na wieczór panieński jest uzależniony od wielu czynników, w tym od gustu panny młodej oraz pozostałych uczestniczek imprezy, posiadanego budżetu oraz kreatywności uczestniczek imprezy. Ten artykuł będzie dotyczył jednak nieco innej kwestii, a mianowicie motywu przewodniego wieczoru panieńskiego i związanego z tym wyglądu.

Wieczór panieński jest tak zwaną imprezą tematyczną. Dlatego też zarówno panna młoda jak i pozostałe uczestniczki imprezy powinny ubrać się zgodnie z ustalonym wcześniej tematem czy też motywem imprezy. W związku z tym pamiętajcie, że jeśli już wybierzecie motyw przewodni, każda z Was powinna trzymać się go! Nie będzie wyglądać to dobrze, gdy część dziewcząt przebierze się a część pozostanie w zwykłym stroju.

Motywów przewodnich jest naprawdę sporo i wcale nie musicie się przebierać od stóp do głów. Jeżeli nie jesteście przekonane do kostiumów, wybierzcie po prostu podobną kolorystykę ubrań, jakieś dodatki, ciekawe makijaże i fryzury w tej samej stylistyce. Świetnym pomysłem jest na przykład wybranie pewnej epoki  i  ubranie się zgodnie z panującą wówczas modą. Może to być przełom lat dwudziestych i trzydziestych, bądź era pin up, czyli lata sześćdziesiąte. Pamiętajcie, że nie tylko ubrania są tutaj ważne, ale również Wasz makijaż oraz fryzura!

Jeśli natomiast chcecie bardziej zaszaleć ze swoim wyglądem, wówczas świetnym rozwiązaniem będzie przygotowanie lub kupno kostiumów. Za kogo możecie się przebrać? Często kobiety na wieczorach panieńskich przebierają się za policjantki bądź pielęgniarki, a nawet diablice. Z pewnością jest to miód na serce, a raczej oczy mężczyzn przebywających w klubie! Trzeba jednak pamiętać o tym, że panna młoda musi się odróżniać od Was. Dlatego też musicie przygotować dla niej charakterystyczne dodatki. Najlepiej w tym celu sprawdza się szarfa z napisem jednoznacznie wskazującym, że jej właścicielka jest panną młodą.

A jakie menu przygotować na wieczór panieński? O tym w poprzednim wpisie - czytaj dalej