Makijaż ślubny: Porady na Twój specjalny dzień

2014-05-05 22:50

Mimo, iż makijaż ślubny jest zwykle delikatny, żeby nie powiedzieć neutralny, to jest to jeden z najtrudniejszych do wykonania makijaży, ponieważ, co jest oczywiste, ma być doskonały  i perfekcyjnie wykonany. W końcu jest to Twój wielki dzień! Nie ma tutaj miejsca na pomyłki i niedociągnięcia.

Wersja pierwsza: makijaż ślubny wykonuje samemu

Makijaż powinien przetrwać  cały dzień, być odporny na łzy, poradzić sobie z  przytulaniem, pocałunkami, jedzeniem i zabawą do białego rana. Prawdopodobnie będziesz musiała w trakcie wesela nieco poprawić swój ślubny makijaż, a przede wszystkim usta, które szczególnie podatne są na zmywanie, zatem nie zapomnij zabrać ze sobą odpowiedniego zestawu kosmetyków. Twoim celem jest to, aby wydobyć swoje najlepsze cechy, a nie pokazać jak dobrze i efektownie potrafisz pomalować się. W związku z tym Twój makijaż powinien być prosty, ale ładny. Pamiętaj, że niekiedy makijaż może całkiem inaczej wyglądać w rzeczywistości, a inaczej prezentować się na zdjęciach. A z pewnością na pamiątkowych fotografiach ze ślubu, będziesz chciała wyglądać olśniewająco. Zatem wykonaj wcześniejszą próbę i niech ktoś zrobi Ci zdjęcie z lampą błyskową. Sprawdzisz efekt!

Zabiegi pielęgnacyjne:

Jeśli zamierzasz wykonać jakież znaczące zabiegi na twarz, pamiętaj, aby zrobić to na co najmniej dwa tygodnie przed uroczystością. Twoja skóra potrzebuje czasu na regeneracje! To samo tyczy się opalania na solarium, czy też stosowania różnego rodzaju samoopalaczy.

Wersja druga: decyduję się na usługi wizażystki

Jeśli jednak zdecydujesz się, aby do ślubu pomalowała Cię zawodowego wizażystka, powinnaś jej powiedzieć, czego tak naprawdę oczekujesz od makijażu i co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz coś bardziej wyrazistego, albo jakiś konkretny kolor, nie bój się o tym wspomnieć. To przecież twój dzień, a ty jesteś osobą, która decyduje, jak Twój makijaż ślubny będzie wyglądać. Niemniej jednak weź pod uwagę wszelkie sugestie wizażystki, w końcu to ona jest profesjonalistką i jej opinia na pewno będzie mieć duże znaczenie.