Fryzura ślubna – samodzielnie czy za sprawą stylistki?

2014-10-17 15:16

Samodzielnie wykonać fryzurę ślubną czy może skorzystać z usług profesjonalnej stylistki fryzur? Przed takim dylematem stoi wiele kobiet. Jedno jest pewne, tego dnia fryzura ślubna musi być idealna, a co za tym idzie pasująca do kształtu i typu twarzy. Bez wątpienia musi być także trwała. Wszak każda z Pań wymaga, aby upięcie ślubne wytrzymało do samego rana. Czy taki efekt można sobie zapewnić samemu?

 

Jak najbardziej można samemu przygotować swoje włosy do ślubu. Jednak efekt końcowy na pewno nie będzie porównywalny z jakością stylizacji wykonanej przez profesjonalną fryzjerkę. Dlaczego? Po pierwsze stylistka fryzur posiada umiejętności praktykowane przez lata. Po drugie, dzięki bogatemu doświadczeniu od razu będzie wiedzieć jak dopasować upięcie do Twojej ślubnej stylizacji. W końcu po trzecie, fryzjerka posiada profesjonalne kosmetyki, które zapewnią trwałość Twojej fryzury, i trzeba to zaznaczyć, nie są one wcale tanie.

 

Kontrargumentem do powyższych stwierdzeń może być sprawa kosztów związanych z wykonaniem fryzury ślubnej. Czy są duże? Naszym zdaniem adekwatne do uzyskanego efektu. Sama musisz sobie odpowiedzieć, ile byś dała, aby w dniu swojego ślubu Twoja fryzura była piękna i przede wszystkim trwała. Tak naprawdę ceny upięć ślubnych wcale nie są takie duże. Dobrą fryzjerkę można znaleźć już od 100 - 120 zł. To jest raczej dolna granica. Każda kwota poniżej może sugerować to, że dana fryzjerka dopiero zaczyna swoją przygodę ze ślubnymi fryzurami. Oczywiście nie warto też przepłacać i ceny opiewające na 300 zł za zwykłe upięcie, ewentualnie z drobnymi dodatkami, wydają się mocno zawyżone.

 

Jaki wybrać rodzaj upięcia włosów? Do wyboru masz naprawdę wiele. Możesz zdecydować się na popularne koki, bądź lekko falowane rozpuszczone włosy, a nawet zapleść warkocz! Grunt to, abyś dobrze czuła się w wykonanej fryzurze! Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług profesjonalnej fryzjerki, to na pewno pomoże Ci w dobraniu idealnej dla Ciebie fryzury ślubnej.