Fryzura ślubna – klasycznie czy z pazurem

2014-10-17 15:24

Wybór odpowiedniej fryzury ślubnej to nie lada dylemat dla panny młodej.  Co będzie najbardziej mi pasować? W czym najlepiej będę się czuła? To tylko jedne z pytań nurtujące kobiety szykujące się do ślubu. W jaki sposób wybrać najlepszą dla siebie fryzurę ślubną? Wybrać coś modnego i ekstrawaganckiego czy postawiać na klasyczne upięcie?

Czynniki wpływające na wybór fryzury ślubnej

 

Jest wiele czynników, od których zależy wybór fryzury ślubnej. Podstawowym elementem, od którego rozpoczynamy poszukiwania, to nasza ślubna stylizacja. Dla niektórych może to wydawać się dziwne, ale jak najbardziej jest to uzasadnione. Fryzura ślubna po prostu musi pasować do sukni, czy zastosowanych dodatków, a także wykonanego makijażu! W dalszej kolejności musimy sprawdzić czy dane uczesanie, będzie pasować do naszego typu urody i czy w ogóle dobrze czujemy się w wybranym upięciu. Jedyną radą na to jest wykonanie próbnego uczesania u swojej fryzjerki. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj również długość naszych włosów, a także ich kondycja. Z rzadkich, kruchych i łamliwych włosów ciężko będzie zrobić puszyste fale. Z krótkich włosów raczej też nie upniemy koka. Chociaż w tym wypadku z pomocą mogą przyjść doczepianie włosów.

Inspiracje dotyczące fryzury ślubnej

Wybierając się do fryzjera warto wcześniej przygotować swoje propozycje dotyczące upięcia. Gdzie takie znaleźć? Możliwości jest wiele, do wyboru macie gazetki czy katalogi ślubne, a także cały arsenał jaki prezentuje Internet. Na wielu dużych portalach ślubnych bez problemu odnajdziecie galerie zdjęć prezentujące fryzury ślubne w różnych odmianach. Wydrukowane fotografie możecie zabrać ze sobą i pokazać fryzjerce. Oczywiście profesjonalna fryzjerka powinna mieć swoje portfolio, które również może Wam pomóc w podjęciu decyzji. Jeśli natomiast nie macie żadnych inspiracji, możecie zdać się na doświadczenie, pomysłowość i kreatywność Waszej stylistki. Ona najlepiej będzie wiedzieć jak dopasować do Was upięcie. Na pewno też się nie obrazi, jeśli zasugerujecie, że wykonana fryzura ślubna po prostu Wam nie odpowiada. Nie powinno być problemu z zaproponowaniem innego uczesania. Oczywiście jeśli wszystko odbywa się w ramach ślubu. W dniu próby nie będzie już czasu na wykonanie kilku fryzur. Dlatego tak ważne jest, aby przed uroczystością wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Przygotowania tuż przed ślubem to nie czas na improwizację! Wszystko powinno być wcześniej zaplanowane, tak aby ograniczyć stres do minimum.

Klasyczna fryzura ślubna

Dla kobiet, które nie lubią eksperymentować najlepszym wyborem będzie po prostu klasyczna fryzura ślubna, czyli najczęściej po prostu włosy zapięte w piękny i stylowy kok. Tego rodzaju uczesanie właściwie pasuje do każdego typu urody i raczej nie ma obaw, że nie będzie komuś pasować. No chyba, że cała stylizacja ślubna wraz z dodatkami jest w kompletnie innym klimacie. Wtedy po prostu poszczególne elementy ślubnego wizerunku nie będą do siebie pasować.

 

Autor: Natalia

https://www.goodchoice.com.pl/fryzura-slubna/