Dodatki do fryzury ślubnej

2014-10-17 15:27

Wspaniała fryzura ślubna to nie tylko piękne upięcie włosów. To również zastosowane dodatki, które nadadzą ślubnej tematyczności wykonanego uczesania, a także sprawią, że fryzura w płynny sposób zharmonizuje się z całością stylizacji, czyli makijażem oraz suknią ślubną.

 

Najbardziej popularnym dodatkiem jest welon. Aczkolwiek ostatnimi czasy powoli odchodzi się od tego trendu i wiele kobiet decyduje się na wianek, ekstrawagancki diadem, bądź stylowy kapelusz. Bez względu na jaki wariant zdecyduje się panna młoda musi on pasować do całości stylizacji. Dlatego też, koniecznie trzeba powiedzieć zarówno fryzjerce jak i wizażystce o swoich planach względem dodatków. Tylko w ten sposób uda się wszystko połączyć w jedną harmonijną całość. Dlaczego poszczególne elementy powinny być w podobnym klimacie? Jeżeli zastosujecie klasyczną fryzurę ślubną, a wybierzecie do tego dodatki w nowoczesnym klimacie, to takie zestawienie może się ze sobą gryźć i zamiast pięknie, będziecie wyglądać najzwyczajniej w świecie groteskowo. A chyba nie na tym zależy każdej pannie młodej?

 

Nie bój się eksperymentować! Jeżeli nie wiesz jaki dodatek najbardziej będzie Ci pasował, jest na to prosta rada - przetestuj różne warianty! Tylko w ten sposób przekonasz się na własne oczy, w czym Ci jest do twarzy, a co raczej nie będzie najlepszym wyborem. Doskonałą okazją do takich eksperymentów jest próbna fryzura ślubna. Czym jest wspomniana próba? Przyjęło się, że około dwa tygodnie, do miesiąca przed ślubem, wykonuje się próbne czesanie u swojej fryzjerki. W ten sposób można maksymalnie dopasować fryzurę ślubną do oczekiwań panny młodej, jej wyglądu oraz stylizacji ślubnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wtedy przetestować różne warianty i sprawdzić się w odmiennych stylizacjach. Ważne jest, aby po wykonaniu takiej próby, nie zmieniać już za wiele w swoim wyglądzie. Nie powinno się już farbować włosów na inny kolor, ani mocno zmieniać fryzurę. Nie przesadzajcie również z wizytą w solarium. Postawcie na zabiegi pielęgnacyjne i regenerujące włosy!