Blog

2014-07-05 12:48

Znalezienie właściwego, a przede wszystkim oryginalnego i fajnego pomysłu na wieczór panieński swojej bliskiej przyjaciółki, wcale nie jest łatwą sprawą. Z pewnością chcesz, aby przygotowana przez Ciebie impreza okazała się czymś wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju, a w gruncie rzeczy, aby przypadła do gustu głównej postaci tego wieczoru. Jedno jest pewne, ta noc obowiązkowo musi być pełna atrakcji oraz pozytywnych wrażeń. Jak osiągnąć taki efekt? Na początek dobrze jest po prostu przeanalizować zebrane pomysły. Rozpisać sobie punkt po punkcie jakby miała wyglądać owa impreza. Oczywiście, warto pozostawić sobie choć odrobinę miejsca na spontaniczność!

 

Dlaczego akurat Ty powinnaś przygotować wieczór panieński

 

Jako świadkowa musisz stanąć na wysokości zadania. Pierwszym i bardzo ważnym zadaniem dla Ciebie, będzie zorganizowanie wieczoru panieńskiego swojej najbliższej przyjaciółki. Nie możesz jej zawieść, zatem podejdź poważnie do tematu. Nie stresuj się jednak zbytnio! Od tego są właśnie takie artykuły jak ten, aby Ci pomóc :) Co musisz wiedzieć na początek? Wieczór panieński nie powinno się organizować dzień przed ślubem. Chyba nie trzeba długo rozpisywać się dlaczego nie jest to najlepszy pomysł? No chyba, że masz w planach przyszykowanie bezalkoholowej posiadówki, najpóźniej do północy. Absolutnie nie twierdzimy, że to jest zły pomysł. Jeśli wiesz, że to akurat spodoba się Pannie Młodej, to jak najbardziej. Jednak z naszego doświadczenia wiemy, że większość przyszłych mężatek, a zwłaszcza uczestniczki panieńskiego, oczekuje hucznie przygotowanej imprezy.

 

Dobrze, przejdźmy teraz do konkretów, czyli przygotowania wieczoru panieńskiego. Jeśli czujesz, że sama sobie nie poradzisz z tym zadaniem, poproś koleżanki, aby Ci pomogły. Rozdzielając zadania miedzy sobą, znacznie szybciej przygotujecie imprezę, a całość będzie po prostu łatwiejsza do ogarnięcia.

Wieczór panieński - sprawdzone pomysły

 

Od razu zaznaczamy, że przedstawione pomysły na wieczór panieński, powinny być tylko inspiracją dla Ciebie. Pamiętaj, nie każdy pomysł może spodobać się Pannie Młodej, tak więc przede wszystkim musisz mieć na uwadze jej upodobania. A jakie są najbardziej popularne pomysły na panieński? Z pewnością nikt nie będzie zaskoczony jeśli stwierdzimy, że występ męskiego tancerza. Skłaniamy się jednak do zdania, że kończy się to na „popularności samego pomysłu”. Czy faktycznie tak wiele dziewcząt decyduje się na tego typu show? Mamy co do tego wątpliwości. Natomiast wiele wieczorów panieńskich organizowanych jest w salonie SPA. Oczywiście jest to tylko wstęp przed dalszą częścią zabawy. Śmiało można stwierdzić, że większość panieńskich ląduje po prostu w klubie.

2014-06-09 17:40

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie przygotowywałaś wieczoru panieńskiego, nie oznacza to iż nie sprostasz takiemu zadaniu wręcz przeciwnie. Oczywiście możesz je powierzyć komuś innemu, lecz także podjąć w tym aspekcie odpowiednie kroki, uwierz jest wiele możliwości jakie warto zastosować oraz informacji jakie zechcesz w tym przypadku przyswoić. Najważniejsze to nie poddawać się na samym starcie, uwierz w to iż będziesz odpowiedzialna za zorganizowanie takiego szczególnego dla kogoś ci bliskiego wieczoru.

  • Gdzie szukać informacji na temat organizacji wieczoru panieńskiego?

W dzisiejszych czasach stosujemy najbardziej tradycyjne rozwiązania jak i wykorzystujemy miejsca sprawdzone, w aspekcie organizowania wieczoru panieńskiego. Podobnie zresztą jak gadżety czy prezenty jakie są czymś optymalnie dobranym do tematyki jaka góruje w tych dniach, co chyba nie stanowi akurat nic dziwnego. Można czerpać wiedzę choćby od osób które dysponują pewnym doświadczeniem, także pozyskać ją z portali internetowych a nawet skorzystać ze wsparcia innych gości czy firm realizujących takie zlecenia.

  • Dobra zabawa, to coś o czym w trakcie wieczoru panieńskiego nie powinniśmy zapomnieć

Zawsze trzeba wspominać o najważniejszym, nie liczy się ilość gości, posiadany budżet, czy jak najbardziej miejsce gdzie przebiega wieczór panieński, na pierwszym miejscu jest zawsze dobra zabawa. Mówi się przede wszystkim o potrzebie wyeliminowania stresu, w końcu przyszła panna młoda ma na głowie bardzo wiele obowiązków związanych z tym najważniejszym w jej życiu dniu.  Starajmy się zatem podążać tym nurtem a co za tym idzie, w trakcie wieczoru panieńskiego zagwarantujmy wszystkim maksymalną rozrywkę i wiele pozytywnej energii.

2014-06-03 14:06

Wieczór panieński, podobnie zresztą jak i kawalerski, powinien być ściśle powiązany z tematyką przewodnią takiego spotkania, co chyba dla nikogo żadnym większym zaskoczeniem nie jest. W dzisiejszych czasach jest on planowany długo przed jego realizacją, pozwala to na dopracowanie szczegółów w każdym calu. Oczywiście bardzo wiele zależy od samych gości, trzeba o tym wspomnieć gdyż niejednokrotnie nie potrafią się oni dostosować do zachowania adekwatnego w tym dniu. Nie chodzi o przełamanie pewnych konwenansów, lecz przede wszystkim zrozumienie dlaczego w tym dniu zdecydowaliśmy się spotkać.

Polecane motywy przewodnie na panieński

Ostatnio bardzo w modzie jest swoisty powrót do przeszłości, jeśli chodzi o różnego rodzaju stylizacje na wieczór panieński. Szczególnie modne są stylizacje z lat dwudziestych oraz trzydziestych, a także szalone lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte. Jest to całkiem fajne rozwiązanie, ponieważ poprzednie epoki w modzie były dość ciekawe i barwne. No może pomijając kiczowate lata 90. Aczkolwiek jeśli ktoś chciałby przygotować bardziej humorystyczny panieński to może się to okazać trafnym wyborem. Niezmiennie króluje motyw pin up, który szczególnie nadaje się na sesje zdjęciowe. Zdjęcia w tym stylu są ciekawe, kolorowe, nieco szalone, czyli jednym słowem ciekawe. A o to w tym wszystkim chodzi, prawda? Oczywiście w przebraniu nie musicie pojawiać się jednie w studiu fotograficznym. Tak wystylizowane jak najbardziej możecie wyruszyć w miasto! Wieczór panieński powinien mieć integralny charakter i dobrze jest gdy uczestniczki imprezy prezentują podobny styl. Niemniej jednak panna młoda powinna wyróżniać się nieco na tle reszty dziewczyn. Tak wiec wskazane jest, aby jej ubiór różnił się nieco kolorystycznie, albo po prostu powinna mieć bardziej wyraziste dodatki. Tutaj akurat pole do popisu jest bardzo dobrze. Ofert w sklepach z artykułami na panieński jest mnóstwo i jest w czym wybierać. Warto pokusić się o coś niestandardowego i może zamiast typowego welonu czy diabelskich różek wybrać stylowe kapelusiki?

Niech wieczór panieński będzie radosny oraz zabawny

Radość i dobra zabawa, to coś czego nie powinno zabraknąć na dobrym oraz udanym wieczorze panieńskim, nigdy o tym nie zapominajmy zwłaszcza w trakcie dyskoteki czy momencie gdy zdecydujemy się na taki wybrać. Poczynienie odpowiednich planów, sprecyzowanie kilku zasad oraz uwzględnienie miejsca czy też utrzymania samego przekazu, czyli pożegnania przyszłej panny młodej to coś co również warto wziąć pod uwagę.

Nie ma gotowej recepty na udany wieczór panieński

Nie ma czegoś takiego jak gotowa recepta na udany wieczór panieński, w końcu każda z nas jest inna, dlatego dobrze przyłożyć się do roli jego organizatorki. Oczywiście wybrać nie tylko najbardziej przebojową z wszystkich pań jakie będą gośćmi w tym szczególnych wydarzeniu, lecz również dołożyć się do niego, w pełnym tego słowa znaczeniu. Zarówno chodzi tutaj o kwestię finansową jak i planowania czy też niesienia pomocy, w końcu to wszystkie odpowiadamy za to, by był on niezapomnianym dla wszystkich przeżyciem, na pierwszym miejscu stawiając przyszłą pannę młodą.

2014-05-05 22:50

Mimo, iż makijaż ślubny jest zwykle delikatny, żeby nie powiedzieć neutralny, to jest to jeden z najtrudniejszych do wykonania makijaży, ponieważ, co jest oczywiste, ma być doskonały  i perfekcyjnie wykonany. W końcu jest to Twój wielki dzień! Nie ma tutaj miejsca na pomyłki i niedociągnięcia.

Wersja pierwsza: makijaż ślubny wykonuje samemu

Makijaż powinien przetrwać  cały dzień, być odporny na łzy, poradzić sobie z  przytulaniem, pocałunkami, jedzeniem i zabawą do białego rana. Prawdopodobnie będziesz musiała w trakcie wesela nieco poprawić swój ślubny makijaż, a przede wszystkim usta, które szczególnie podatne są na zmywanie, zatem nie zapomnij zabrać ze sobą odpowiedniego zestawu kosmetyków. Twoim celem jest to, aby wydobyć swoje najlepsze cechy, a nie pokazać jak dobrze i efektownie potrafisz pomalować się. W związku z tym Twój makijaż powinien być prosty, ale ładny. Pamiętaj, że niekiedy makijaż może całkiem inaczej wyglądać w rzeczywistości, a inaczej prezentować się na zdjęciach. A z pewnością na pamiątkowych fotografiach ze ślubu, będziesz chciała wyglądać olśniewająco. Zatem wykonaj wcześniejszą próbę i niech ktoś zrobi Ci zdjęcie z lampą błyskową. Sprawdzisz efekt!

Zabiegi pielęgnacyjne:

Jeśli zamierzasz wykonać jakież znaczące zabiegi na twarz, pamiętaj, aby zrobić to na co najmniej dwa tygodnie przed uroczystością. Twoja skóra potrzebuje czasu na regeneracje! To samo tyczy się opalania na solarium, czy też stosowania różnego rodzaju samoopalaczy.

Wersja druga: decyduję się na usługi wizażystki

Jeśli jednak zdecydujesz się, aby do ślubu pomalowała Cię zawodowego wizażystka, powinnaś jej powiedzieć, czego tak naprawdę oczekujesz od makijażu i co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz coś bardziej wyrazistego, albo jakiś konkretny kolor, nie bój się o tym wspomnieć. To przecież twój dzień, a ty jesteś osobą, która decyduje, jak Twój makijaż ślubny będzie wyglądać. Niemniej jednak weź pod uwagę wszelkie sugestie wizażystki, w końcu to ona jest profesjonalistką i jej opinia na pewno będzie mieć duże znaczenie.

2014-05-02 22:42

Niewątpliwie każda kobieta przykłada szczególną uwagę do swojego wyglądu. Owe stwierdzenie ma jeszcze większe znaczenie w przypadku ślubu. Kobiety często wyobrażają sobie swój dzień ślubu i pragną tego dnia wyglądać wprost zjawiskowo. Nie ma czemu się dziwić, w końcu to jest jedyna w swoim rodzaju uroczystość i warto tego dnia wyglądać po prostu niecodziennie. A w jaki sposób to zrobić? Pole do popisu jest całkiem duże, ale istotne jest to, aby cała ślubna stylizacja była w ten sposób dobrana, żeby poszczególne elementy były do siebie dopasowane. To samo tyczy się makijażu ślubnego.

Makijaż ślubny musi być dopasowany do Twojego typu urody

Już na wstępie trzeba to podkreślić, że nie każdego rodzaju makijaż ślubny będzie pasował każdej Pannie Młodej. Szczególnie istotny jest tutaj typ urody przyszłej mężatki. Musi on współgrać z wykonanym makeupem. Jeśli masz bladą karnację to nie staraj się na siłę w dniu ślubu jej przyciemniać. Oczywiście nadanie lekkich kolorytów jest najbardziej wskazane, ale używanie ciemnych podkładów, które nie będą po prostu pasować do Twojego typu urody, zdecydowanie już nie. Makijaż ślubny ma za zadanie podkreślić Twoją urodę i uwypuklić wszelkie zalety, a nie przeprowadzić całkowitą metamorfozę. Z pewnością takie coś też nie spodobałoby się przyszłemu mężowi. A jak wiadomo mężczyźni cenią sobie naturalność u kobiet. Naturalnie, nie będzie najmniejszego problemu z doborem makijażu ślubnego, jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług profesjonalnej wizażystki. Ale również w tym przypadku, trzeba wybrać rozsądnie, aby potem nie być zawiedzioną.

Profesjonalna wizażystka to gwarancja udanego makijażu ślubnego

To stwierdzenie jest jak najbardziej słuszne. Jednak, żeby tak w istocie były i makijaż ślubny był naprawdę zjawiskowy, musicie dokonać trafnego wyboru. Nie każda wizażystka jest warta uwagi. Tego dnia nie ma miejsca na błędy i wszystko musi być wykonane perfekcyjnie. W takim razie co zrobić, aby wybrać dobrze i być zadowoloną z wykonanej usługi? Najlepiej po prostu wybrać taką wizażystkę, która jest już znana i możesz znaleźć szereg pochlebnych opinii na temat jest pracy. Istotne jest również to, czy spodobają Ci się jej pracę. Z pewnością przykładowe makijaże ślubne będziesz mogła zobaczyć na jej stronie, a jeśli nie to po prostu poproś, aby przesłała Ci meilem.

Czy makijaż ślubny wymaga przeprowadzenia próby?

Oczywiście, że tak! Próba to wręcz integralna część makijażu ślubnego i zdecydowanie nie powinno się rezygnować z tego elementu, ponieważ masz okazję przetestować trwałość wykonanego makeupu oraz przede wszystkim to czy w ogóle Ci się podoba.

2014-04-30 22:06

Wieczór panieński to pożegnanie z panieńskim stanem Panny Młodej. Nie ulega wątpliwości, że tego typu wydarzenie jest niesamowicie wyjątkowe i szczególne dla przyszłej mężatki. Z tego też powodu należy w taki sposób zorganizować imprezę, aby Panna Młoda zapamiętała ją na długo. Dzisiejsze panieńskie potrafią być planowane z dużym rozmachem i zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest łatwo ową imprezę zorganizować. Tych kilka wskazówek z pewnością ułatwi Wasze przygotowania!

Co zrobić, aby wieczór panieński się udał?

Pisaliśmy już wcześniej, że tutaj przede wszystkim trzeba się wstrzelić w gusta Panny Młodej. Dyskretny wywiadzik jak najbardziej jest wskazany! Pozwoli to Wam mniej więcej ustalić, czego oczekuje Młoda i co na pewno jej się nie spodoba. Wiele dziewcząt popełnia ten błąd, że rezerwują jakieś atrakcje na wieczór panieński, niekiedy dość kontrowersyjne jak striptiz w wykonaniu męskiego tancerza, nie znając wcześniej opinii przyszłej mężatki. A przecież niektóre pomysły mogą jej całkowicie się nie podobać. Zatem przepis na naprawdę udany panieński to po prostu dopasowanie pomysłów i atrakcji do oczekiwań Młodej.

Jakie pomysły na wieczór panieński są warte uwagi?

Najlepsze są takie pomysły, które mogą być jednocześnie świetnym prezentem. Takie rozwiązanie jest nie tyle co wygodne, ale przede wszystkim skłania do kreatywności i sięgania po niekonwencjonalne rozwiązania. Za przykład może chociażby posłużyć sesja fotograficzna. Zdjęcia z takowej sesji niewątpliwie będą doskonałym prezentem dla Panny Młodej, a samo wydarzenie z pewnością okaże się mile i ciekawie spędzonym czasem. Dla lepszej atmosfery w studiu fotograficznym możecie wypić lampkę wina czy szampana, fotograf nie powinien mieć nic przeciwko temu.

Kiedy zorganizować panieński?

Kiedyś zgodnie z tradycją organizowało się wieczory panieńskie dzień przed ślubem. W dzisiejszych czasach nikt tego sobie nie wyobraża. Po takiej imprezie z pewnością samopoczucie na następny dzień będzie nienajlepsze, a w dniu ślubu nie można sobie na to pozwolić. Dlatego też, panieński zwykle organizuje się tydzień bądź dwa przed datą uroczystości.

2014-04-28 21:48

Twoja najbliższa przyjaciółka poprosiła Cię o to, abyś została świadkową na jej ślubie. Jest to na pewno miłe uczucie, gdy ktoś bliski powierza w naszych rękach tak ważną rolę. Jednak musisz sobie zdawać sprawę, że wiążą się z tym jednak pewne obowiązki. Zastanawiasz się jakie? Przede wszystkim musisz zorganizować wieczór panieński! Wzbudza to w Tobie lekkie przerażenie, ponieważ nie wiesz czy sobie z tym poradzisz? Brakuje Ci pomysłów na tą jakże ważną imprezę? Nie stresuj się, od tego są właśnie takie artykuły jak ten. Postaramy się dzisiaj przybliżyć Ci nieco bardziej kwestię organizacji oraz pomysłów na panieński.

W jaki sposób przygotować wieczór panieński?

Oczywiście nie musi wszystko spoczywać tylko i wyłącznie na Twoich barkach. W końcu mogą Ci pomóc pozostałe uczestniczki imprezy. W zasadzie w ten sposób najlepiej zorganizować wieczór panieński. Każda z Was ma szansę wnieść coś od siebie, a wspólnymi siłami znacznie szybciej zorganizujecie całość niż działając w pojedynkę. Poza tym jeżeli przedyskutujecie w swoim gronie ogólny pomysł na tą imprezę, to zdecydowanie zwiększa to szansę, iż panieński po prostu będzie udany. Pamiętajcie, by w głównej mierze kierować się dobrem Panny Młodej. Nie próbujcie zaplanować imprezy pod siebie i wybierać pomysły, które Wam najbardziej się podobają. Tutaj właśnie zaznacza się rola świadkowej, która musi trzymać pieczę nad całą organizacją. Ty znasz najlepiej Pannę Młodą, dlatego powinnaś wyczuć czy zaplanowane atrakcje na wieczór panieński podpasują przyszłej mężatce.

Jak powinien wyglądać wieczór panieński?

Mówiąc szczerze nie ma tutaj jakiegoś utartego schematu i wiele zależy od Waszej kreatywności oraz, nie ukrywając, ustalonego budżetu. Na pewno to jest dobry pomysł, aby z góry ustalić jakiś limit pieniędzy, którego nie chcecie po prostu przekroczyć. Dzięki temu wieczór panieński będziecie mogły zorganizować sprawniej. Szczególnie polecamy wybór jakieś ogólnej tematyki wieczoru panieńskiego, sprawi to, że impreza będzie osobliwa i wyjątkowa, przez co z pewnością na długo zapamiętana przez Pannę Młodą oraz Was.

<< 1 | 2